BÖLGESEL ZAYIFLAMADA ETKİN ÇÖZÜM

POLYPUS

POLYPUS, çevre dokulara hasar vermeden vücudumuzda istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz bir hale getirip bu yağların parçalanarak yok olmasını sağlayan kontrollü, basit ve hızlı bir işlemdir.

Bu sistemde kontrollü olarak 30-45 dakikalık süre içerisinde vücudun belli bir bölgesindeki istenmeyen yağ dokusu ortalama -5/-10°C derecede dondurulur. Böylece hücrelerin içerisindeki yağ kristalize olup, derinin çöpçü hücreleri dediğimiz lakrofajları tarafından sindirilir ve donan yağ hücreleri vücudun kendi savunma mekanizması ile lenfatik sistem aracılığıyla vücuttan atılır. Üstelik uygulamanın sonunda yağ hücreleri yeniden üremiyor.

Bu yöntem aşırı kilosu olmayan sadece belli bölgelerde yağ fazlası olan kişiler için uygundur. İyi sonuçlar elde etmek için bol su içilmeli, aktiviteler artırılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir.

UYGULAMA

Kriolipoliz uygulamasına vücutta problemli bölge tespit edilerek başlanır. Tespit edilen bölgenin vücut analizi yapılır, bölgeye özel hazırlanmış epidermisi (derinin dış yüzeyi) koruyan mendillerden konur. Cihazın vakum başlığı bölgeye yerleştirilir, yaklaşık 30 dk ortalama -5 /-10 derecede dondurarak yağ hücre yıkımı gerçekleştirilir.

Uygulama esnasında herhangi bir acı duyulmaz ve non-invaziv bir işlemdir. Günlük yaşantınızı etkilemeden kadın, erkek herkese uygulanabilen bir işlemdir.  Uygulama alanları; Karın (alt)-Karın (üst), basen, kollar, kalça, sırt, baldır, bel gibi bölgelerinde uygulanabilmektedir.